logo

Co to jest centrala telefoniczna?

logo

Czyż nie kojarzy nam się ona z czasami, które już mamy za sobą i słowami: centrala telefoniczną łączę rozmowę albo proszę czekać na połączenie. Współcześnie występują różne ich rodzaje i pełnią ważną funkcję w zakresie telefonicznego przekazu informacji. Zgodnie z definicją centrale telefoniczne są urządzeniami, których przeznaczeniem jest łączenie rozmów pomiędzy abonentami poszczególnych sieci telekomunikacyjnych.Są one określane również jako…

Są one określane również jako centralki telefoniczne. Centralka telefoniczna może być analogowa a może być cyfrowa. Drugi rodzaj nieodłącznie wiąże się z nowoczesnością. To, co różnicuje obydwa rodzaje to sposób w jaki działa a także przetwarza oraz przesyła poszczególne informacje.

Centrale telefoniczną mają swoją niekrótką historię, której początek datuje się na koniec XIX wieku i wiąże się z miejscowością New Haven. Centralka telefoniczna, która wówczas powstała dawała możliwość przeprowadzania równocześnie dwóch rozmów telefonicznych. Nie wiele i jak na dzisiejsze czasy nie do pomyślenia, jednak od czegoś trzeba było zacząć a dobre było i to. Pierwsza centralka telefoniczna łączy się z nazwiskiem E. T. Holmesa.

Połączenie wykonane zostało poprzez kręcenie korbką. Kilka lat później również Amerykanin, Almon B. Strowger, uruchomił pierwszą automatyczną łączność telefoniczną. Dzięki temu odkryciu centrale telefoniczne zaczęły rozwijać się bardzo szybko i dziś spotkamy się z nowoczesnymi i rozbudowanymi centralami, które działają głownie w oparciu o metody cyfrowe.

Kalendarz publikacji

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Film na dziś


BLOG ORANGE - Centrala Strowger

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes