logo

Czym jest sieć 4G ?

logo
Czym jest sieć 4G ?

W branży telekomunikacyjnej sieć 4G to określenie – skrót na tzw. czwartą generację przenośnych aparatów telefonii komórkowej. To także następca sieci 3G. W odróżnieniu od niej jednak system telefonii czwartej generacji dostarcza swym klientom wysoce szerokopasmowy Internet( innymi słowy: dostęp do sieci ), na przykład poprzez laptopy i netbooki z interfejsem USB, smartfony, komórki i inne urządzenia przenośne.Cechą charakterystyczną dla sieci 4G jest właśnie…

4g

Foto: pixabay.com

Cechą charakterystyczną dla sieci 4G jest właśnie to, że w urządzenia z nią z założenia współpracujące w naturalny sposób wbudowuje się dostęp do sieci mobilnych, protokół TCP/IP, telefonię typu IP, telewizję o bardzo wysokiej rozdzielczości( high definition TV )oraz gry, filmy i programy w konwencji przedstawianiu obrazu w trzech wymiarach – 3D. Aparaty używające w standardzie możliwości telefonia komórkowa czwartej generacji są także wielozadaniowe i przeznaczone do nawiązywania wideokonferencji.

Typowym oprogramowaniem wspomagającym tę nowo powstałą technologię…

Typowym oprogramowaniem wspomagającym tę nowo powstałą technologię jest niezależny system operacyjny dla urządzeń mobilnych – Android, jednak także Microsoft i inne formy rozwijają własne wdrożenia oprogramowanie na potrzeby 4g.

smartfony sklep

Foto: pixabay.com

Jedną z głównych cech jakie posiada telefonia 4G jest również to, że bez względu na prędkości fizycznego przemieszczania się oraz aktualne miejsce( w zamierzeniu docelowym )klient takiej sieci ma zawsze gwarancję tego, że jego połączenie internetowe będzie szybsze i dużo bardziej wydajne niż wszystkie obecne serwisy mobile, w tym połączenia wi-fi i Internet stacjonarny szerokopasmowy.

Kalendarz publikacji

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Film na dziś


INTERNET LTE - PLAY vs. PLUS vs. ORANGE vs. T-MOBILE

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes