logo

Satelitarne nadajniki GSM

logo
Satelitarne nadajniki GSM

Jak wiemy możliwość łączności jest albo naziemna, albo satelitarna – tego typu mamy nadajniki GSM. Oczywiście to, że możemy łączyć się z satelitami jest naprawdę ogromnym postępem technologiczny, dzięki któremu to mogły powstać takie przydatne urządzenia jak telefony satelitarne.


http://zasieg.orange.pl/

Foto: pixabay.com

Dlaczego są one aż tak…

Dlaczego są one aż tak przydatne i tak ważne dla świata. Telefon satelitarny połączy nas w takich miejscach, gdzie normalny telefon komórkowy nie miałby najmniejszych szans na nawiązanie połączenia.

Dlatego też tego typu telefony wykorzystuje się bardzo często w przypadku różnego rodzaj wyjazdów terenowych, w takie rejony jak chociażby pustynia, góry, lasy i tym podobne. Wszystko może się zdarzyć w takich rejonach, a wyruszanie w nie bez możliwości chociażby wezwania pomocy byłoby bardzo ryzykowne. Dlatego też tego typu urządzenia są bardzo często stosowane zarówno przez podróżników, jak i przez wojsko, które to czasem w ramach misji różnego rodzaju musi patrolować tego typu obszary, którym naziemne nadajniki nie są w stanie zagwarantować łączności.

Jak więc widać tego typu urządzenia satelitarne spełniają naprawdę bardzo ważną rolę, są pomocne zarówno w ramach misji państwowych, jak i w wyjazdach prywatnych ludzi, którzy to chcą mieć kontakt ze światem nawet wtedy, kiedy znajdują się na pełnym morzu, gdzie nie ma już zasięgu normalnych, naziemnych nadajników. Możliwości nadajników satelitarnych z pewnością z biegiem czasu będę się rozszerzać i zapewne będą wykorzystywane w dużo większej ilości miejsc i sytuacji.

Kalendarz publikacji

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Film na dziś


Lokalizator GPS/GLONASS GL300 Server do lokalizowania pojazdów i osób w Spy Shop

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes