logo

Zarządzanie Energią w WinUSB

logo
Zarządzanie Energią w WinUSB

Tryb oszczędzania energii to w komputerze specjalny tryb” uśpienia”, w którym najbardziej energochłonne części urządzenia, w tym jego podzespoły peryferyjne, są odłączane. W momencie wciśnięcia z powrotem przycisku POWER komputer potrzebuje wówczas kilka chwil na ponowny rozruch podzespołów. Dotyczy to także urządzeń plug and play i USB. To idealne rozwiązanie IT dla firm, gdzie pracuje wiele maszyn i gdzie oszczędzanie takie ma rację bytu.


http://zasieg.orange.pl/

Foto: pixabay.com

Niemal wszystkie współczesne urządzenia typu USB,…

Niemal wszystkie współczesne urządzenia typu USB, w tym modemy, myszki radiowe, telefony bezprzewodowe, smartfony, drukarki, czy nadajniki GSM, wykorzystują technologię maszyn KMDF( ang. KMDF, maszyny stanu, state machines )do zarządzania własnymi ustawieniami energii. Zarządzanie regułami odnoszącymi się do zasilania odbywa się w tym przypadku poprzez odwołanie do sekcji WinUsb_SetPowerPolicy standardowego sterownika WinUSB. W celu zmiany ustawień zarządzania energią dla USB domyślne ustawienia rejestru mogą być modyfikowane w danym pliku. INF dla urządzenia. Wartości te muszą być przypisane do określonej lokalizacji urządzenia w rejestrze, poprzez dodanie odpowiedniej wartości w sekcji HW. AddReg. INF, przy czym dodatkowo pewne wartości rejestru muszą być określone w.

INF urządzenia, jeśli chcemy zmienić jego zachowanie się związane z zachowaniem energii. Wzbudzenie systemu to na przykład funkcja kontrolowana przez ustawieni a rejestru w zmiennej SystemWakeEnabled DWORD. Wartość ta określa, czy urządzenie ma możliwość wzbudzania systemu z trybu uśpienia. W tym konkretnym przypadku jej wartość zero lub brak wartości sprawia, że urządzenie nie ma możliwości wzbudzania systemu. Aby umożliwić to urządzeniu, należy ustawić wartość różną od zera.

nauka angielskiego przez internet

Foto: pixabay.com

Okienko zaznaczenia w zakładce Ustawienia urządzenia jest automatycznie aktywne, więc użytkownik może najczęściej sam zmienić to ustawienie. Jest to o tyle przydatne, że pozwala nam nieco przyśpieszyć pewne funkcje urządzeń sieciowych, co ma znaczenie szczególne przy modemach zapewniających szybki internet. Tam każdy proces ponownego rozruchu urządzenia zwykle zajmuje kilka sekund, co wydłuża czas oczekiwania na przykład na połączenie w siecią. Ma to tez znaczenie dla ogólnego wzbudzania całego systemu, na przykład w notebooku, ze stanu uśpienia czy też hibernacji.

Kalendarz publikacji

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Film na dziś

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes