logo

Zastosowanie transmisji wideo w edukacji.

logo
Zastosowanie transmisji wideo w edukacji.
nauka angielskiego przez internet

Foto: pixabay.com

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że internet zrewolucjonizował wszystkie dziedziny naszego życia. Udostępnił szerzy dostęp do informacji, wiedzy, dał szersze możliwości prowadzenia biznesu oraz zwiększył zakres kształcenia. Nie chodzi tylko o pomocne dydaktyczne dostępne w sieci, czy o reklamy szkół, kursów i uczelni. Powstaje coraz więcej placówek edukacyjnych oferujących kształcenie z pomocą internetu.



Kluczową rolę odgrywa tutaj transmisja…

Kluczową rolę odgrywa tutaj transmisja wideo, bowiem kontakt nauczyciela z uczniem dzięki kamerze internetowej. Wykorzystując narzędzie, jakim jest transmisja wideo prowadzone są lekcje, uczeń ma możliwość zadania pytania, nauczyciel zaprezentowania tabel, wykresów, pisania na internetowej tablicy. Uczeń przesyła pracę na e-maila. Po sprawdzeniu zadanie zostaje odesłane. Dzięki możliwościom, jakie tworzy transmisja wideo w edukacji uczeń ma dobry kontakt z nauczycielem, tworzy się między nimi więź podobna do klasycznej relacji szkolnej.

nauka angielskiego przez internet

Foto: pixabay.com

Edukacja na odległość, którą umożliwia…

Edukacja na odległość, którą umożliwia transmisja wideo to dobry sposób nauki dla dzieci przewlekle chorych, którym choroba uniemożliwia uczestnictwo w zajęciach szkolnych, dla osób po wypadku. Edukację na odległość wykorzystuje się w kursach przygotowujących do egzaminów, czy w kursach dokształcających dla dorosłych. Wartość możliwości, jakie stwarza transmisja wideo w edukacji trudno oszacować, to po prostu dobre uzupełnienie oferty oświatowej.

buty przez internet

Foto: pixabay.com

Więcej informacji znajdziesz na: orange.pl

Kalendarz publikacji

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Film na dziś


Michał Wawrzyniak na ŻYWO! - Transmisja z Culture Guru LIVE++

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes